pl ua eng
trasa polska
 
 
 
 
 
 
 

Uzdrowiska Horyniec

Sanatorium Uzdrowiskowe „Bajka”
 


Sanatorium Uzdrowiskowe „Bajka” mieści się w zabytkowym pałacu książąt Ponińskich.

Leczone są tu schorzenia narządu ruchu (choroby reumatologiczne, zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, gościec mięśniowo-ścięgnisty i okołostawowy ), neurologiczne ( niedowłady wiotkie lub spastyczne, dyskopatie, choroby nerwów i mięśni), choroby przemiany materii (cukrzyca),dermatologiczne (łuszczyca), kobiece (zmiany pozapalne jajników, zaburzenia miesiączkowania, niepłodność),

Prowadzona jest tu również rehabilitacja po wylewach, udarach, kontuzjach i urazach.

Ofertę Sanatorium „Bajka” wyróżnia:

- doskonałe położenie w ścisłym centrum Horyńca, w bezpośredniej bliskości poczty, apteki,kościoła, sklepów.
- ponad 40-letnie doświadczenie w rehabilitacji leczniczej
- udokumentowana prawie 100% skuteczność leczenia
- brak konieczności dochodzenia na zabiegi – pełna baza zabiegowa połączona bezpośrednio z hotelową
- własny 9-hektarowy park przysanatoryjny, stwarzający doskonałe możliwości relaksu, wypoczynku i kontaktu z przyrodą
- smaczna, domowa kuchnia
- wykwalifikowany, życzliwy personel
- atrakcyjny program KO (wieczorki taneczne, ogniska, wycieczki piesze i autokarowe -m. in. do Lwowa- wypożyczalnia rowerów, biblioteka, czytelnia)

Z oferty korzystać można na turnusach pełnopłatnych, z dofinansowaniem ze środków PFRON oraz w ramach umowy z NFZ – bliższe informacje oraz rezerwacja

tel. (48)16 631 30 44 w godz. 6.00-22.00.

Kontakt:

NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe Bajka, ul. Sobieskiego3 37-620 Horyniec-Zdrój
www.sanatoriumbajka.comCentrum Rehabilitacji Rolników KRUSCentrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju to nowoczesny kompleks rehabilitacyjny położony na skraju malowniczego Roztocza Południowego w otoczeniu nieskażonej cywilizacją przyrody z własnym parkiem i krytą pływalnią „Wodny Świat”.

Specjalizuje się w leczeniu chorób oraz zaburzeń funkcji narządu ruchu z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych: doskonałej borowiny z miejscowych złóż oraz wód siarczkowo-siarkowodorowych. Wykonywane są tu zabiegi z zakresu balneoterapii, hydroterapii, termoterapii, fizykoterapii i kinezyterapii.

Łagodny, słabobodźcowy klimat z cechami kontynentalnego sprzyja dobremu samopoczuciu pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, a zwłaszcza chorującym na nadciśnienie tętnicze.

CRR KRUS oferuje zakwaterowanie w estetycznych pokojach jedno- i dwuosobowych z łazienką, TV, radiem, telefonem i bezprzewodowym dostępem do Internetu (260 miejsc).

W czasie wolnym od zabiegów pacjenci mogą korzystać z biblioteki, siłowni, bilarda, tenisa stołowego i wypożyczalni rowerów, kijków Nornic Walking, boisk sportowych do piłki nożnej, siatkówki i badmintona.

W obiekcie Centrum znajduje się kryta pływalnia „Wodny Świat” z pełnowymiarowym basenem pływackim, basenem rehabilitacyjno-rekreacyjnym z hydroatrakcjami, zjeżdżalnią rurową, jaskinią solną i sauną fińską.

Ofertę rehabilitacyjną Centrum oprócz typowych zabiegów uzdrowiskowych wzbogacają zabiegi z zakresu odnowy biologicznej.

Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju
ul. Sanatoryjna 2
37-620 Horyniec-Zdrój


Informacje i rezerwacja miejsc:
tel. 16 631-30-04, 16 631-30-58
e-mail: crrhoryniec@krus.gov.pl
www.crr-horyniec.pl


Uzdrowisko Horyniec„Uzdrowisko Horyniec” Sp. z o. o. specjalizuje się w leczeniu: schorzeń narządu ruchu i chorób reumatycznych oraz niektórych chorób kobiecych i skóry.
Podstawą zabiegów leczniczych w uzdrowisku są własne naturalne tworzywa lecznicze: borowina i woda siarczkowo – siarkowodorowa.

„Uzdrowisko Horyniec” posiada nowoczesny basen leczniczy wypełnionym wodą siarczkowo – siarkowodorową, w którym prowadzone są ćwiczenia rehabilitacyjne. Woda siarczkowo – siarkowodorową ma zastosowanie także w kuracji pitnej wskazanej przy chorobach dróg oddechowych i zaburzeniach przemiany materii.

Nowoczesny, w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych Zakład Przyrodoleczniczy, wykonuje szeroką gamę zabiegów leczniczych z zakresu wodolecznictwa, zabiegów elektro i światłoleczniczych, a także kinezyterapii. Należą do nich – kąpiele: kwasowęglowa, wirowa nóg i rąk, perełkowo-ozonowa, czterokomorowa, masaże: klasyczny, wibracyjny, podwodny całkowity i wielostrumieniowy, inhalacje, okłady parafinowe, natrysk szkocki, jonoforeza, diadynamik, terapuls, ultradźwięki,lampy sollux i solaris, magnetoterapia i laseroterapia, krioterapia miejscowa, gimnastyka indywidualna, zbiorowa i przyrządowa. „Uzdrowisko Horyniec” dysponuje 195 miejscami noclegowymi oraz stołówką. Z pobytów i zabiegów leczniczych w Uzdrowisku Horyniec mogą korzystać, nie tylko osoby kierowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie ale każdy kto chce się zrelaksować, poprawić samopoczucie oraz stan zdrowia.

Kontakt:

"Uzdrowisko Horyniec" Sp. z o.o.
37-620 Horyniec-Zdrój
ul.Sanatoryjna 3
16 631 30 88 - Recepcja
16 631 33 55 - fax
www.uzdrowisko-horyniec.com.pl


 

trasa ukraiska
 
 
 
 
4kolory
page
© 2011 UG Lubaczów | Kontakt Projekt był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. realizacja: tio interactive
Strona, którą Państwo odwiedzacie jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz osób i instytucji, wymienionych w podpisie tekstu/zdjęcia. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2011. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.