pl ua eng
trasa polska trasa ukraińska
Hruszów, cerkiew greckokatolicka  pw. św. Michała, 1715r. Fot. J. Mazur, 2008 r.

Szlak niemirowski

Polsko-ukraińskie przejście graniczne Budomierz-Hruszów wkrótce połączy dwa sąsiednie szlaki wiodące śladami dziedzictwa króla Jana III Sobieskiego - lubaczowski i niemirowski. Odtworzony zostanie tym samym dawny trakt lwowski, przecięty po II wojnie światowej kordonem granicznym. Pozwoli to przywrócić istniejące w niedalekiej przeszłości silne związki łączące Lubaczów i Niemirów. Po otwarciu przejścia granicznego szlak niemirowski od strony polskiej będzie można zacząć już w Hruszowie, następnie po odwiedzeniu Łazienek Niemirowskich dotrzeć do samego Niemirowa (od przejścia granicznego ok. 10 km). Obecnie można tu dojechać przez przejście graniczne Korczowa-Krakowiec lub Hrebenne-Rawa Ruska. Po dotarciu do Niemirowa, korzystając z walorów tutejszego uzdrowiska można odwiedzić poszczególne miejscowości na szlaku Jana III. Kierując się na północ będzie to Wróblaczyn (3 km) i Smolin (6 km). Kontynuując podróż w tym kierunku możemy połączyć się ze szlakiem rawskim, a dalej żółkiewskim. Wybierając drogę na południe osiągniemy Wierzbiany (6 km). Tu skręcamy na wschód w kierunku Zawadowa (8 km) oraz Szczepłotów i Kłonic (12 km). Do tych ostatnich miejscowości nieco lepszą drogą można dotrzeć również od strony Hruszowa. W Wierzbinach łączy się szlak niemirowski z jaworowskim, a dalej z żółkiewskim. Niemirów jest więc doskonałą bazą do zwiedzenia całej ukraińskiej części szlaku Sobieskiego.

« Trasa ukraińskaSzlak jaworowski »
 
 
 
 
4kolory
page
© 2011 UG Lubaczów | Kontakt Projekt był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. realizacja: tio interactive
Strona, którą Państwo odwiedzacie jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz osób i instytucji, wymienionych w podpisie tekstu/zdjęcia. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2011. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.