pl ua eng
trasa polska trasa ukraińska
Jaworów, wnętrze kościoła pw. św. Piotra i Pawła (1645 r.). Fot. T. Poźniak, 2011r.

Szlak jaworowski

Naturalnym przedłużeniem szlaku niemirowskiego jest szlak jaworowski po dziedzictwie Jana III Sobieskiego. Obejmuje on kilkanaście miejscowości położonych na północ, zachód i wschód od Jaworowa, głównego ośrodka regionu, związanego z osobą króla wieloma silnymi więzami. Po zapoznaniu się miejscami naznaczonymi obecnością Jana III w Jaworowie możemy skierować się na tereny położone na północny-zachód od miasta. Mając na względzie trudności związane ze stanem przygranicznych dróg, docieramy do Czernilawy (4,5 km), następnie do Nahaczowa (9 km), Drohomyśla (13 km) i Lipowca (16 km). Znacznie lepiej prezentuje się trasa na wschód w kierunku Krakowca (16 km), skąd łatwiej, choć też drogą o niższej kategorii, można dotrzeć do Kochanówki (24 km). Szlak z Jaworowa na północ i zachód biegnie już wygodniejszą trasą. Na początek docieramy do Załuża (2 km) i Jażowa Starego (4 km), a następnie przez Jaworów podążamy na zachód przez Szkło (15 km) do Nowojaworowska (16 km). Ze Szkła łatwiej dojechać do Starzysk (20 km) i Jażowa Nowego (20 km). W Nowojaworowsku kontynuując drogę przez Janów (Iwano-Frankowe), możemy połączyć się ze szlakiem żółkiewskim.

« Szlak niemirowskiSzlak rawski »
 
 
 
 
4kolory
page
© 2011 UG Lubaczów | Kontakt Projekt był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. realizacja: tio interactive
Strona, którą Państwo odwiedzacie jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz osób i instytucji, wymienionych w podpisie tekstu/zdjęcia. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2011. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.