pl ua eng
trasa polska trasa ukraińska
Jaworów, nad stawem. Fot. T. Poźniak, 2011 r.

Szlak jaworowski

Naturalnym przedłużeniem szlaku niemirowskiego jest szlak jaworowski po dziedzictwie Jana III Sobieskiego. Obejmuje on kilkanaście miejscowości położonych na północ, zachód i wschód od Jaworowa, głównego ośrodka regionu, związanego z osobą króla wieloma silnymi więzami. Po zapoznaniu się miejscami naznaczonymi obecnością Jana III w Jaworowie możemy skierować się na tereny położone na północny-zachód od miasta. Mając na względzie trudności związane ze stanem przygranicznych dróg, docieramy do Czernilawy (4,5 km), następnie do Nahaczowa (9 km), Drohomyśla (13 km) i Lipowca (16 km). Znacznie lepiej prezentuje się trasa na wschód w kierunku Krakowca (16 km), skąd łatwiej, choć też drogą o niższej kategorii, można dotrzeć do Kochanówki (24 km). Szlak z Jaworowa na północ i zachód biegnie już wygodniejszą trasą. Na początek docieramy do Załuża (2 km) i Jażowa Starego (4 km), a następnie przez Jaworów podążamy na zachód przez Szkło (15 km) do Nowojaworowska (16 km). Ze Szkła łatwiej dojechać do Starzysk (20 km) i Jażowa Nowego (20 km). W Nowojaworowsku kontynuując drogę przez Janów (Iwano-Frankowe), możemy połączyć się ze szlakiem żółkiewskim.

« Szlak niemirowskiSzlak rawski »
 
 
 
 
4kolory
page
© 2011 UG Lubaczów | Kontakt Projekt był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. realizacja: tio interactive
Strona, którą Państwo odwiedzacie jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz osób i instytucji, wymienionych w podpisie tekstu/zdjęcia. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2011. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.