pl ua eng
trasa polska trasa ukraińska
Krechów, cerkiew monasterska pw. św. Mikołaja (1721-1750). Fot. T. Poźniak, 2011 r.

Szlak żółkiewski

Żółkiew jest obecnie jedną z największych atrakcji turystycznych zachodniej Ukrainy. Osoba króla Jana III Sobieskiego i jego pradziada hetmana Stanisława Żółkiewskiego obecna jest w dawnej i współczesnej tradycji miasta. Ślady po Janie III widoczne są również wokół Żółkwi, w tym także na terenach położonych na zachód od niej, np. Woli Wysockiej (3 km). Po zwiedzeniu niezwykle bogatych atrakcji miasta warto wybrać się także na tereny Roztocza, przede wszystkim w kierunku słynnego Krechowa, do tamtejszego monasteru (10 km). Po drodze mijamy Glińsko (6 km), a także położone nieco z boku obydwie Skwarzawy – Nową i Starą (10-15km). Kontynuując podróż na południowy-zachód docieramy do Janowa (Iwano-Frankowe), gdzie szlak żółkiewski łączy się z jaworowskim (ok. 30 km).
 

« Szlak rawskiŻółkiew »
 
 
 
 
4kolory
page
© 2011 UG Lubaczów | Kontakt Projekt był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. realizacja: tio interactive
Strona, którą Państwo odwiedzacie jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz osób i instytucji, wymienionych w podpisie tekstu/zdjęcia. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2011. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.