pl ua eng
trasa polska trasa ukraińska

Szlak jaworowski

Drohomyśl

Wieś, która wzmiankowana była w 1497 roku, w okresie staropolskim należała do starostwa lubaczowskiego. W końcu XVII wieku istniała tu drewniana cerkiew, która została zniszczona podczas I wojny światowej. Istniejącą przy tej świątyni parafię unicką uposażył w 1685 roku król Jan III Sobieski. Na miejscu poprzedniej w 1921 roku wzniesiono obecną, drewnianą cerkiew.

We wsi znajdował się również dwór będący w 2 połowie XIX wieku własnością rodziny Skarbek Borowskich. Obecnie zabudowania dworskie już nie istnieją. Pozostałością po tym kompleksie jest obecnie fragment parku z cennym starodrzewiem.

« NahaczówLipowiec »
 
 
 
 
4kolory
page
© 2011 UG Lubaczów | Kontakt Projekt był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. realizacja: tio interactive
Strona, którą Państwo odwiedzacie jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz osób i instytucji, wymienionych w podpisie tekstu/zdjęcia. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2011. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.