pl ua eng
trasa polska
 
 
 
 
 
 
 
trasa ukraińska
Kobylnica Wołoska, cerkiew pw. ¦w. Dymitra i Jozafata (1923 r.). Fot. J. Mazur, 2011 r.

Szlak wielkoocki

Wielkoocki szlak dziedzictwa Jana Sobieskiego obejmuje pięć miejscowości usytuowanych na terenie Gminy Wielkie Oczy. Leżą one wzdłuż drogi Lubaczów-Korczowa, od północy łącząc się ze szlakiem lubaczowskim, a od południa poprzez granicę ze szlakiem jaworowskim. Najważniejszą miejscowością na szlaku są same Wielkie Oczy: miasto bohatera spod Wiednia – Andrzeja Modrzejowskiego. Po zapoznaniu się z zabytkami wielkoockimi, można udać się w kierunku Lubaczowa, odwiedzając Łukawiec (7 km) i Bihale (13,5 km), lub na południowy-zachód, na Kobylnicę Wołoską i Kobylnicę Ruską (6 km), albo też wybrać kierunek na Jaworów (26 km).

« Szlak lubaczowskiWielkie Oczy »
page
© 2011 UG Lubaczów | Kontakt Projekt był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2011 r. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. realizacja: tio interactive
Strona, którą Państwo odwiedzacie jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz osób i instytucji, wymienionych w podpisie tekstu/zdjęcia. Utwór powstał w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej realizowanej za pośrednictwem MSZ RP w roku 2011. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o programie polskiej współpracy rozwojowej.